Gimnazjalny Rajd Turystyczny

Gimnazjalny reporter informuje.

“Dnia 18. 10. 2008r. odbył się VI już Gimnazjalny Rajd Turystyczny wrocławskich gimnazjów. W tym roku pojechaliśmy zwiedzić Oborniki Śląskie i okolice.

Rano, o godz. 7.30 wszystkie grupy spotkały się na Dworcu Głównym, skąd o 7.55 wyjechaliśmy pociągiem z Wrocławia do Obornik Śląskich”.

Po godz. 8.00 byliśmy już na miejscu. Spokojnym spacerem doszliśmy na szczyt góry Belweder, z której mieliśmy piękny widok. Następnie udaliśmy się do Osolina. Szliśmy przez las, czerwonym szlakiem, około 3 godzin. Z Osolina przeszliśmy się do Bagna, aby zobaczyć klasztor Salwatorian oraz budynek Wydziału Teologii w zabytkowym pałacu. Przeszliśmy się i obejrzeliśmy park Salwatorian. Z Bagna wróciliśmy do Osoli przez Osolin zielonym szlakiem. W Osoli zawitaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie na ognisku piekliśmy kiełbaski. Po zasłużonym posiłku wykonaliśmy karty pracy. Kiedy je skończyliśmy, każde z gimnazjów wybrało 2 osoby do udziału w konkursie wiedzy o Wrocławiu i okolicach. Z naszego gimnazjum udział wzięli M. Szolka i A. Kozak. Zajęliśmy drugie miejsce.

Po konkursie zebraliśmy się i poszliśmy na stację PKP na pociąg do Wrocławia. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza