BUDOWA MOSTU AOW-8 (MAŚLICE-RĘDZIN)…zaczynają?

Już za miesiąc, w połowie maja 2008r. rozpoczną się pierwsze prace związane z budową mostu w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (A-8), który połączy nasze osiedle Maślice z Rędzinem. Jak informuje rzecznik GDDKiA Pani Joanna Wąsiel, ze zwycięską firmą która wybuduje most, zostanie podpisana stosowna umowa właśnie do połowy maja br. – i wówczas Wykonawca może rozpocząć prace. Jak zapewnia, w przypadku dotrzymania terminów budowy, kierowcy pojadą autostradą (mostem) w połowie 2011 roku. Co to oznacza dla nas, mieszkańców Maślic?

O historii, planach oraz kolejnych etapach informujemy Czytelników na łamach niniejszego Portalu od początku działalności Redakcji maslice.org. W poszczególnych artykułach możecie się Państwo dowiedzieć więcej informacji i szczegółów.

Wydaje mi się, że możemy spodziewać się intensyfikacji ruchu drogowego (przecież samochody obsługujące budowę będą musiały tam jakoś dojechać), większego hałasu (związanego z tak dużą i uciążliwą budową) czy też ze zmianami zachodzącymi na naszym osiedlu (np. wyburzenie szkoły podstawowej przy ul. Maślickiej, zniszczenie lasu Pilczyckiego po drugiej stronie rzeki Ślęzy, równienie z ziemią terenów ogródków działkowych…) Zapewne dojdą i inne. Zapraszam Szanownych Czytelników do pisania własnych komentarzy oraz opinii. Informuję, że od początku zajmując się tym tematem, uruchomiłem podforum dot. AOW na osiedlowym forum www.forum.maslice.org (autostrada).

opr.maslak

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza