BUDOWA MOSTU AOW-8 (MAŚLICE-RĘDZIN)…zaczynają?

Już za miesiąc, w połowie maja 2008r. rozpoczną się pierwsze prace związane z budową mostu w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (A-8), który połączy nasze osiedle Maślice z Rędzinem. Jak informuje rzecznik GDDKiA Pani Joanna Wąsiel, ze zwycięską firmą która wybuduje most, zostanie podpisana stosowna umowa właśnie do połowy maja br. – i wówczas Wykonawca może rozpocząć prace. Jak zapewnia, w przypadku dotrzymania terminów budowy, kierowcy pojadą autostradą (mostem) w połowie 2011 roku. Co to oznacza dla nas, mieszkańców Maślic?

O historii, planach oraz kolejnych etapach informujemy Czytelników na łamach niniejszego Portalu od początku działalności Redakcji maslice.org. W poszczególnych artykułach możecie się Państwo dowiedzieć więcej informacji i szczegółów.

Wydaje mi się, że możemy spodziewać się intensyfikacji ruchu drogowego (przecież samochody obsługujące budowę będą musiały tam jakoś dojechać), większego hałasu (związanego z tak dużą i uciążliwą budową) czy też ze zmianami zachodzącymi na naszym osiedlu (np. wyburzenie szkoły podstawowej przy ul. Maślickiej, zniszczenie lasu Pilczyckiego po drugiej stronie rzeki Ślęzy, równienie z ziemią terenów ogródków działkowych…) Zapewne dojdą i inne. Zapraszam Szanownych Czytelników do pisania własnych komentarzy oraz opinii. Informuję, że od początku zajmując się tym tematem, uruchomiłem podforum dot. AOW na osiedlowym forum www.forum.maslice.org (autostrada).

opr.maslak

OsiedleMaslice