Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października tego roku odbyła się ogólnopolska uroczystość z okazji święta popularnie znanego jako Dzień Nauczyciela, szczególnie celebrowanego przez nasze gimnazjum.
Obchody owego święta rozpoczęliśmy przyjściem do szkoły punktualnie na godzinę dziewiątą. Tam, już w naszych klasach z wychowawcami, otrzymaliśmy polecenia dostosowane pod pewnymi względami do naszych umiejętności artystycznych i wyobraźni – nasze zadanie polegało na namalowaniu na brulionie idealnego nauczyciela/nauczycielki. Sprawiło to wiele radości zarówno uczniom, jak i wychowawcom.

Po prawie dwugodzinnej zabawie w grupach przyszedł czas na zebranie się na uroczystym apelu mającym swoje miejsce w naszej sali gimnastycznej. Na miejscu wysłuchaliśmy krótkiej i rzeczowej przemowy pana dyrektora, w której to podkreślał wagę zawodu nauczyciela i życzył dalszych sukcesów w pracy. W międzyczasie zostały wręczone naszym nauczycielom jakże zasłużone, symboliczne kwiaty, stanowiące namiastkę wdzięczności, jaką każdy uczeń winien czuć wobec pracowników szkoły. Następnie zostały wręczone nagrody za konkurs strzelecki oraz językowy. Po miłej ceremonii wręczenia nagród, uraczeni zostaliśmy występem muzycznym uczennicy Magdaleny Weneckiej-Kościelnej, grającej na skrzypcach. Gdy Magda skończyła, nasza uwaga zwróciła się ku grupce pierwszoklasistów recytujących program artystyczny o tematyce Dnia Edukacji. W końcu nadszedł czas na popisy taneczne dziewcząt. Zdołaliśmy obejrzeć aż trzy z nich, a następnie otrzymaliśmy polecenie rozejścia się do domów – apel należało uważać za zakończony.

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza