Konkurs Pieśni Patriotycznej

Dnia 6 listopada 2008 roku, odbył się w naszej szkole międzyklasowy Konkurs Pieśni Patriotycznej, zorganizowany z okazji Święta Niepodległości. Udział w nim brały wszystkie klasy Gimnazjum nr 22.
Śpiewne popisy naszych kolegów i koleżanek poprzedziła krótka przemowa pana dyrektora, w której to nawiązał do potrzeby stałego kultywowania patriotycznych świąt, i poszanowania dla kultury polskiej; Konkurs Pieśni miał za zadanie uświadomić nam naszą „polskość”, wpoić – poprzez zabawę – chociaż ułamek wielowiekowej historii wielkiego kraju, jakim jest nasza ojczyzna.
Występy odbywały się zgodnie z nazwą klasy. Selekcja najlepszych przez jury (w osobie pani Anny Kowalczyk, pana Waldemara Pakosa, ks. Szymona Zaufala oraz naszego szkolnego kolegi – Wojtka Szota) odbywała się równolegle z popisami poszczególnych klas. Co prawda, niektórzy uczniowie prezentowali dosyć duże rozbieżności dotyczące talentu śpiewania, jednakże ich wysiłki zostały na pewno docenione.
Gdy nadszedł czas podsumowania wyników, z niecierpliwością wyglądaliśmy zwycięzcy. Okazała się nim klasa III A, która zaprezentowała piosenkę pt. „Rozkwitały pąki białych róż”. Drugie i trzecie miejsca zajęły klasy (kolejno): III B oraz II A, chociaż pochwała i wyróżnienie należały się wszystkim uczestnikom konkursu. Po ogłoszeniu punktacji, uraczeni zostaliśmy powtórnym występem wokalnym dziewcząt z klasy III a.
Konkurs należało od tego momentu uważać za zakończony. Spełniona została główna idea konkursu – zachęcenie młodzieży do badania własnej historii i podtrzymywanie płomienia patriotyzmu w sercu każdego młodego Polaka

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza