Międzynarodowe forum Młodzieży

Międzynarodowe Forum Młodzieży ma na celu spotkanie i wzajemne poznanie młodych Europejczyków z całego kontynentu. Uczestnikami i organizatorami Forum we Wrocławiu był cztery szkoły: nasza, czyli Gimnazjum nr 22 oraz gimnazjum nr 13, nr 21 i nr 1 w Kobierzycach.
Młodzież zatem, w dniach 17-23 kwietnia 2005 spotykała się na terenie powyższych szkół. Dzieci gościły także swoich rówieśników w domach, co oczywiście sprzyjało zawiązywaniu bliższych znajomości.
Podczas Forum młodzież pochodząca z różnych krajów miała poważne zadanie – uczniowie musieli stworzyć “Portret Młodego Europejczyka”.
Wspólne spotkania rozpoczęły się Bankietem Europejskim, na którym uczestnicy reprezentowali swoje państwa i regiony, a także oferowali specjały, z których słyną ich kraje. W kolejnych dniach młodzi Europejczycy pracowali w międzynarodowych grupach. Efektem ich rozmów i pracy miał być właśnie portret Europejczyka (prezenatacja, plakat, scenka), pod którym mógłby się podpisać każdy z nich.
Nasze Gimnazjum było też gospodarzem Dnia Sportu, w którym młodzi Europejczycy pokazali swoje sportowe umiejętności i poczuli smak zdrowej rywalizacji. Ostatni dzień był czasem rozrywki – zwiedzaliśmy nasz Wrocław, robiliśmy zakupy, a wieczorem spotkaliśmy się na dyskotece, ponieważ, jak wszystkim wiadomo, taniec również łączy ludzi.
Mamy nadzieję, że już niedługo nastąpi kolejne spotkanie, będące kontynuacją zeszłorocznego forum.

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza