NOWA SZKOŁA PODSTAWOWA na MAŚLICACH-roboty ruszają!?

ZACZĘŁO SIĘ!!! W dniu dzisiejszym 12 lutego 2008 r. stawiają zaplecze budowy – od rana montują baraki kontenerowe na końcu ulicy Stodolnej…

Mamy wreszcie ważną informację, na którą z niecierpliwością oczekują dzieci ze szkoły podstawowej nr 26, ich rodzice oraz całe grono pedagogiczne. Jest decyzja o rozpoczęciu robót związanych z budową nowej szkoły podstawowej na Maślicach. Elektryzujące są podane w informacji terminy: rozpoczęcie robót z dniem 28 stycznia 2008 roku, a zakończenie budowy: kwiecień 2009 r. W przeciągu ok. 14 miesięcy, ma powstać nowy kompleks przedszkolno-szkolny. Wg tej informacji przypuszczalny termin rozpoczęcia nowego roku szkolnego w nowej placówce to rok szkolny 2009/10.

Oczywiste jest, że wszyscy chcielibyśmy,żeby termin zakończenia robót podany w piśmie był realny – mówi na wiadomość o rozpoczęciu robót Pani Ewa Glińska, Dyrektor SP26. Wtedy -dodaje- byłaby szansa na rozpoczęcie roku szkolnego 2008/09 w nowej szkole. Z uwagi na stan technicznystarego budynku, staje się to niezwykle istotne.

Temat jest śledzony przez nasz Zespół Redakcyjny od początku istnienia strony osiedlowej (2005 r.). W przeszłości podawanych już było kilka realnych terminów rozpoczęcia budowy nowej szkoły….Mamy nadzieję, że tym razem termin będzie zachowany. Na łamach serwisu pisaliśmy już o projekcie szkoły. Zainteresowanych czytelników serdecznie zapraszamy do lektury (w dziale EDUKACJA > SP26). O postępach prac – wraz z aktualnymi fotografiami z placu budowy – będziemy Szanownych Internautów informować na bieżąco.

Dokładne informacje dot. procedury przetargowej możemy znaleźć na http://www.zim.wroc.pl/pr…ord_-_Wynik.pdf

Przypominam, że projekt budowy nowej szkoły wiąże się z niedalekiej przyszłości z wyburzeniem starego budynku szkoły, znajdującego się przy ul. Maślickiej k. Cmentarza. Związane jest to z większymi zmianami mającymi zajść na naszym osiedlu – przede wszystkim budową Autostradowej Obwodnicy Autostradowej A-8 (ten temat szeroko omawiany jest w menu OSIEDLE > Autostrada oraz na forum mieszkańców osiedla, prowadzonego przez Zespół Redakcyjny: www.forum.maslice.org) – serdecznie zapraszamy do lektury.

Opr. maslak

Źródło: RO(pismo)

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza