PRACE PRZY AUTOSTRADOWEJ OBWODNICY WROCŁAWIA (AOW-A8) ROZPOCZĘTE! (na Maślicach)…

Ponad tydzień temu, w rozmowie sąsiedzkiej poruszyliśmy z sąsiadką temat powstającej autostrady i jej przebiegu przez nasze osiedle…Ze zdziwieniem przyjąłem zapewnienia mojej najbliższej sąsiadki, że..”..ta autostrada to pewnie nie powstanie, kto by budował w takim miejscu….eeee….to nie może być prawdą !”. Byłem zdziwiony taką świadomością informacji! Jeżeli dodam, że ta inwestycja odmieni całkowicie oblicze pewnej części Maślic – rodzi się mały niepokój….Niepokój o właściwą i aktualną informację o tej inwestycji miasta….

Niedowiarków informuję, że pierwsze prace dotyczące budowy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (w skrócie AOW-8) – rozpoczęte!

Została wydana decyzja o budowie mostu na Odrze, będącego częścią łącznika autostrady, przebiegającej przez m.in. nasze osiedle. Na temat AOW-8 oraz samego mostu pisaliśmy już od dawna (więcej informacji: na forum osiedlowym). W chwili obecnej rozpoczęto prace na Maślicach, w rejonie ogródków działkowych przy ul. Rędzińskiej. Trwają prace polegające na przygotowaniu gruntu pod inwestycję – zostały wykarczowane krzewy i wycięte drzewa oraz zrównane z ziemią wszelkie altany i zabudowania ogrodnicze. Również rozpoczęto budowę betonowego muru, który będzie odgradzał teren inwestycyjny od terenów pozostawionych działek….Pozostaje tylko skojarzenie, czy marchewka będzie bardziej dorodna? (w ołów być może…). Szerokość karczowanej ziemi wynosi w przybliżeniu ok. 100 metrów…Ciężki sprzęt wywozi wszelkie nieczystości ulicami Rędzińska (przy dawnej przepompowni ścieków) i dalej Maślicką, Królewiecką….Niestety częściowo został naruszony wał zwany obiegowo „dębowym”…(jedna z najbardziej -wg mnie- urokliwych ścieżek na osiedlu). Będziemy śledzić uważnie dalsze prace przy tej inwestycji – oczywiście szczególnie w obrębie Maślic…

Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami na ten temat.

Informacja własna
Mariusz Gomułkiewicz redakcja Portalu Osiedla Maślice

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza