Sprawozdanie z przedstawienia “Wenecja, Wenecja”

W piątek, 19 września rano pod szkołą zebrała się klasa 2a i 1a wraz z wychowawcami skąd mieliśmy wyruszyć na rozpoczęcie Festiwalu Nauk na Politechnice Wrocławskiej.
Poszliśmy na przystanek i z niecierpliwością oczekiwaliśmy przyjazdu autobusu. Po dość długiej chwili przyjechał zatłoczony autobus, do którego wsiedliśmy. Dojechaliśmy do placu Jana Pawła II i stamtąd poszliśmy pieszo na Politechnikę Wrocławską.
Kiedy doszliśmy do celu okazało się, że przyszliśmy za wcześnie i musimy jeszcze chwile poczekać, ponieważ trwała próba. Gdy weszliśmy na salę, gdzie miało odbyć się przedstawienie od razu zajęliśmy miejsca. Reżyser teatrzyku ‘Dziesiątka’, który mieści się w X Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu, opowiedział o działalności teatru i o przedstawieniu, które mieliśmy zaraz zobaczyć. Po tej krótkiej przemowie zaczęło się przedstawienie pt. „Wenecja, Wenecja”, które opowiadało o dwóch braciach bliźniakach. Była to komedia dlatego wszyscy świetnie się bawili. W przedstawieniu brała udział również absolwentka naszego gimnazjum, która grała jedną z głównych ról.
Po spektaklu udaliśmy się na przystanek, gdzie wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do domu. Wszystkim bardzo się podobało i mamy nadzieję, że następne wyjścia będą równie udane. 
Dorota J

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza