UWAGA! Do właścicieli piesków…

Redakcja Portalu Internetowego maslice.org przypomina, że do dnia 22 grudnia 2006 r. istnieje możliwość darmowego oznakowania swojego pieska za pomocą elektronicznego mikroprocesora tzw. czipa. Koszty znakowania pokrywa w 100% Gmina Wrocław. Na naszym osiedlu znakowanie psów wykonuje Przychodnia Weterynaryjna VETAN, przy ul. Pilczyckiej 196C, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-21 i w soboty w godzinach 10-13. (telefon 0713540650).

Przychodnia VETAN mieści się w budynku, w którym znajduje się siedziba SBM Maślice, a wejście do lecznicy – od strony ul. Królewieckiej. Przychodnią kieruje znana redakcji bardzo miła Pani weterynarz Anna Chodorowska-Skubiszewska (link do przychodni znajduje się w menu>linki osiedlowe).

Wszyscy zainteresowani właściciele piesków, powinni mieć przy sobie dowód osobisty oraz dokumenty psa (książeczkę szczepień lub inne). O zaletach czipowania możemy się przekonać np. w sytuacji zagubienia pieska. Taki znakowany pupil natychmiast może byc zidentyfikowany i oddany właścicielowi. Chociaż w tym temacie są różne zdania (więcej drogi Czytelniku dowiesz się na www.forum.maslice.org w dyskusji poświęconej czipowaniu psów… Dodam, że na właścicielu znakowanego pieska ciąży obowiązek zgłaszania wszelkich zmian o stanie posiadania (zmiana właściciela, zaginięcia, zgon psa i inne), celem aktualizacji w bazie danych , na adres Wydziału Środowiska i Rolnictwa – ul.Michalczyka 23 we Wroclawiu (tel. 0717779127).

maslakpress.osiedlemaslice@wp.pl stan:30.10.2006

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza