WROCŁAW 2012 NA MAŚLICKIEJ TRAWIE…

17 maja 2008. Sobota. Słońce i gorące maślickie powietrze powitało około 2 tyś. uczestników akcji “Dzisiaj na trawie, jutro na murawie”, w miejscu gdzie planowana jest budowa stadionu na EURO 2012 na naszym osiedlu (ul. Drzymały). Cel akcji: ułożyć żywy napis “WROCŁAW 2012”. Pierwsi ochotnicy pojawili się po godzinie 10.oo…Przyjeźdzali samochodami (zablokowali Osiedle Słoneczne), rowerami, na pieszo oraz specjalnymi autobusami z pl. JPII. Akcję zorganizował Urząd Miejski Wrocławia (Biuro Promocji EURO2012) i GW. Obecny reporter maslice.org widział w tłumie entuzjastów EURO mieszkańców Maślic. O akcji przeczytacie poniżej. Specjalny fotoreprtaż dostępny w Galerii. Zapraszam.

opr. Maślak 2008

Wszyscy, którzy chcieli pozować do żywej fotografii, musieli odebrać specjalne certyfikaty (wydawała je GW od 5 maja)i podbić je przed wejściem. Będą one uprawniały do zwiedzania stadionu podczas specjalnej wycieczki w 2011. Wtedy też będzie wykonana sfotografia się po raz drugi, w tym samym składzie, już na prawdziwej murawie boiska. Każdy uczestnik dostał też koszulkę, w której pozował do pamiątkowej fotografii. Teren, gdzie ułożono napis, wytyczyli wcześniej wrocławscy geodeci. Ubrani w jasnozielone koszulki ustawiliśmy się na zaznaczonych miejscach – każdy w tej literce, którą sobie wcześniej wybrał. Tuż przed 11 musieliśmy się nieco przemieścić, bo i ile pierwsze “W” było nad wyraz wypasione, to “1” i “2” jakieś chudziutkie. Ale dziury udało się zapełnić. Przez megafon podawane były komunikaty techniczne: “Prosimy zabrać wózek stojący koło litery “A”, albo: pan nieubrany w naszą koszulkę, proszę ją założyć albo schować się pod drzewem”. Żeby objąć taki tłum ludzi, fotoreporterzy wjechali podnośnikiem na wysokość 30 metrów i stamtąd zrobili zdjęcie. Zostaliśmy sfotografowani także z samolotu, który latał nad nami (tak, w tłumie jest również piszący te słowa i autor fotoreportażu ..redakcyjny Maślak – nagroda dla osoby , która wskaże “pozycję” w żywym napisie..:) Co drugi uczestnik miał ze sobą aparat fotograficzny, zdjęć powinno być w nadmiarze…
Napis “Wrocław 2012” ułożyło prawie dwa tysiące osób. Pani Anna przyjechała na Maślice z rodziną. – Jesteśmy fanami piłki nożnej, dlatego bardzo się cieszymy, że mistrzostwa zostaną zorganizowane u nas – mówiła. – Fajne, że będziemy mogli jako jedni z pierwszych zwiedzić stadion.
Jacek i Maciek, studenci wrocławskiego AWF-u – Przyszło bardzo dużo wrocławian, a to znaczy, że zależy im, żebyśmy dobrze wypadli na Euro 2012 – mówili. – Może ta akcja zmobilizuje władze miasta, żeby zaczęły w końcu budowę stadionu, bo czas przecież goni. Akcję zorganizowano wspólnie z urzędem miejskim, które ufundowało pamiątkowe koszulki, i spółką Wrocław 2012 zajmującą się budową stadionu na Maślicach.

Drodzy Maśliczanie! A może zróbmy własną lokalna akcję. Lokalny patriotyzm oraz próba promocji naszego osiedla na tle Wrocławia…Zróbmy własny żywy napis: ” MAŚLICE 2012“….czy byliby chętni? A kto był? Napiszcie jak przeżyliście ten historyczny moment..:)

Zapraszam do komentarzy.

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza