Podsumowanie roku szkolnego 2007/2008

Mija nam kolejny rok szkolny…. Jak co roku już niedługo pożegnamy trzecie klasy, których na pewno będzie nam brakować. Zakończenie roku i powitanie wakacji już 20 czerwca. W czasie tego roku szkolnego wiele się działo.

Na początek odbył się coroczny rajd szkolny, w którym biorą udział wszystkie klasy. Rajd jest już naszą szkolną tradycją, tak jak coroczny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Dzień Nauczyciela, bal karnawałowy (który jak co roku rozpoczęto przepięknie przygotowanym przez uczniów i panią M. Ziółkowską polonezem), Dzień Wiosny, Przegląd Teatralny (w którym w tym roku brały udział klasy I i II i miał on tytuł „Legendy Europy”), Dzień Sportu.

Szkolną tradycją stało się także klasowe obdarowywanie się prezentami w Mikołajki. Każda klasa robi również co roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, klasową Wigilię.
Mogliśmy uczestniczyć w kilku wymianach międzynarodowych: mieliśmy możliwość odwiedzić Węgry i Szwecję oraz przywitać gości z Austrii, Szwecji i Hiszpanii.

Nasza szkoła realizowała w tym roku dwa projekty: projekt matematyczny oraz projekt polsko – niemiecki. Pierwszy z nich miał udowodnić uczniom jak ważna jest matematyka w życiu codziennym. Po zakończeniu projektu wszyscy jego uczestnicy pojechali w nagrodę na wycieczkę do Karpacza. Drugi projekt polegał na stworzeniu przewodnika po Wrocławiu w języku polskim i niemieckim.
Wybraliśmy się nieraz do filharmonii czy też na wykłady z fizyki i chemii. Mieliśmy również możliwość wyjścia z całą szkołą na cyrk fizyków.
Dwie klasy drugie pojechały na trzydniową wycieczkę do Złotego Stoku, gdzie było fantastycznie.

Dziewczyny reprezentujące naszą szkołę(pod okiem pani M. Ziółkowskiej) brały udział w zawodach aerobiku w Gimnazjum nr 1, a już 11 czerwca br. pojadą na Dolnośląskie Zawody Taneczne (życzymy powodzenia 😉 ). Młoda kadra dziewcząt pokazała się na maślickim festynie 30.05. Zapewne nie wszyscy pamiętamy, ale naprawdę dużo się w tym roku działo, zresztą jak co roku.
Wszyscy wiemy, ze tego roku w szkole działo się wiele. Dlatego też każdy z nas już z ogromną niecierpliwością czeka na wakacje. Wiele było nauki, a teraz trzeba odpocząć.

Klasy trzecie odejdą od nas, ale we wrześniu przywitamy pierwszaków. Trzecioklasiści zdali już egzaminy, a drugoklasiści są po trzech diagnozach (z bloku humanistycznego, matematyczno – przyrodniczego i językowego) i wiedzą, co czeka ich za rok.
Tegoroczne klasy pierwsze uważają, że mają jeszcze na to wiele czasu, ale jestem pewna, że nim się obejrzą już będą czekać w ogromnym stresie, aby wejść na salę i napisać egzamin. Do zakończenia roku brakuje nam zaledwie kilku dni, a jeżeli odliczymy od tego weekendy to już w ogóle można poczuć wakacje. Tym bardziej, że pogoda dopisuje.

Magda W.

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza