Socrates-Comenius ze Szwecji w Gimnazjum

Dnia 30.03.2008 odwiedzili nas uczniowie ze szkół z Szwecji, Hiszpanii i Austrii w ramach projektu Socrates – Comenius. Każda szkoła przyjechała o innej godzinie, dlatego też pierwszego dnia daliśmy naszym gościom odpocząć po męczącej podróży.
W poniedziałek (31.03) spotkaliśmy się wszyscy rano w szkole, gdzie zostaliśmy uroczyście powitani przez naszą p. dyrektor Danutę Stryjak. Każdy kraj, biorący udział w wymianie, musiał przedstawić swoją szkołę i opowiedzieć, gdzie ona jest. Po krótkich prezentacjach zjedliśmy lunch i wyruszyliśmy do centrum. Tam poszliśmy zwiedzić Aulę Leopoldina. Naszym zagranicznym gościom bardzo się ona spodobała. Po zwiedzaniu Auli wybraliśmy się do Rynku poszukać wrocławskich krasnali. Podzieliliśmy się na grupy, dostaliśmy mapki, w godzinę mieliśmy odnaleźć 16 krasnali zaznaczonych na mapie. Po odszukaniu ich mogliśmy wracać już do domu. Wszyscy byli bardzo zmęczeni.
Następnego dnia, we wtorek rano, spotkaliśmy się pod pałacykiem na ul. Kazimierza Wielkiego skąd poszliśmy do Parlamentu Młodzieży. Spędziliśmy tam kilka godzin na zabawach i pracach nad prawami młodych ludzi. Moim zdaniem zajęcia były bardzo ciekawe. Po wyjściu z Parlamentu mogliśmy iść na lunch. Po godzinie spotkaliśmy się wszyscy i poszliśmy na Ostrów Tumski oraz obejrzeć Katedrę. Na miejscu dostaliśmy pytania związane z Ostrowem (np., ile złotych figurek jest w Katedrze), na które musieliśmy odpowiedzieć. Następnym odwiedzonym przez nas miejscem była Panorama Racławicka, po której wróciliśmy do domu.
W środę spotkaliśmy się rano w szkole. Wszyscy robiliśmy plakaty podsumowujące cały, kilkuletni projekt wymian „Socrates Comenius”. Następnie zjedliśmy lunch i pojechaliśmy do zoo. Na miejscu mieliśmy 2 godziny i każdy poszedł obejrzeć to, co chciał. Po oglądaniu zwierząt wybraliśmy się obejrzeć pergolę, a następnie mogliśmy już wracać do domu.
Następnego dnia, kiedy spotkaliśmy się w szkole, dostaliśmy za zadanie opisać wszystko, co zobaczyliśmy we Wrocławiu podczas wymiany. Następnie wszyscy udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie każdy kraj zaprezentował swój program artystyczny. Koło południa mieliśmy już wolne. Wieczorem spotkaliśmy się na dyskotece szkolnej, gdzie wszyscy się świetnie bawili.
W piątek przyszło nam już pożegnać się z naszymi przyjaciółmi. Zawieźliśmy ich więc na lotnisko czy pociąg(w zależności z jakiego przyjechali kraju).
Czas spędzony z naszymi gośćmi upłynął nam w niezwykle miłej atmosferze.

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza