Już niedługo koniec roku

Już niedługo koniec roku. Wszyscy pożegnamy się z murami naszej szkoły, niektórzy tylko na dwa miesiące, a inni już na zawsze. Trzecioklasiści opuszczą gimnazjum i będą musieli borykać się z problemami w nowych szkołach. Jednak nie zapomną tych wspólnych chwil beztroskiej egzystencji gimnazjalisty. Nie zapomną o kolegach, koleżankach, o nauczycielach, którzy starali się wspierać na każdym kroku w trudnych wyborach. Nie zapomną o wszystkich wydarzeniach, niektórych „wpadkach” innych uczniów. Gimnazjum będą dobrze wspominać, jako czas zawierania przyjaźni, dorastania, ale też nauki, która nie da się ukryć niektórym zachodziła za skórę.
Już niedługo koniec roku. Drugoklasiści staną przed egzaminem i tak jak ich starsi koledzy przed wyborem dalszych szkół. Wszyscy za rok powitają nowych uczniów. Nauczyciele dalej będą starali się wbijać do głów potrzebne materiały. Życie szkolne potoczy się dalej. Wszyscy wdrożą się w rutynę. Starci uczniowie odejdą, przyjdą nowi. Jak co roku.
Jednak teraz z uśmiechem na twarzy przywitam wakacje. Każdy z nas zapewne cieszy się z krótkiego odpoczynku. Ucieczki przed stresem i wyborami. Ucieczki przed szkolnictwem. Już niedługo, bo 19.06. wyjdziemy uśmiechnięci ze szkoły, usłyszymy dzwonek, kończący ten semestr, dla jednych będzie on dzwonił za rok, jednak dla trzecioklasistów będzie on ostatni, który zabrzmi w murach gimnazjum.

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza