I MAŚLICKA DEBATA OBYWATELSKA

Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Maślice zapraszają na I MAŚLICKĄ DEBATĘ w dniu 5 MARCA 2009 (czwartek) o godz. 18.oo – do sali w Szkole Podstawowej nr 26 (parter) przy ul. Maślickiej . Na debatę serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego osiedla oraz kandydatów na radnych.

Debata będzie doskonałą okazją do zapoznania się z planami i pomysłami kandydatów oraz przedstawienia Waszych pytań i oczekiwań. Liczymy na dużą frekwencję. Zachęcamy do aktywności w imię hasła: Weź Maślice w swoje ręce!

MAŚLICKA DEBATA OBYWATELSKA – otwarte forum mieszkańców osiedla. Porozmawiajmy o Maślicach. Zadaj pytanie kandydatom na radnych osiedla.

Ze Stowarzyszenia Maślice o mandat radnego ubiegają się następujące osoby:

okręg nr 1 Maślice Wielkie

POZYCJA nr 2 – Małgorzata DROŻDŻAL (wybrana na radną), absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu z tytułem magistra ekonomii oraz absolwentka Podyplomowych Studiów Menedżerskich. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Maślice. Obecnie pełni funkcję Przedstawiciela Reprezentującego. Posiada 29 -lenie doświadczenie księgowe min. w różnych branżach działalności gospodarczej. Od 2000 roku właścicielka firmy szkoleniowej Zajmuje się też rozliczeniami projektów finansowanych przez Unię Europejską. Z powodzeniem realizuje wiele własnych projektów – lutym 2009 udział w konkursie organizowanym przez Politechnikę Wrocławską Pt. „Pomysł na biznes”. Prywatnie matka dorosłego syna Grzegorza i dorastającej córki Magdaleny. Od 7 lat mieszka na Maślicach Wielkich. Od początku interesowały mnie tematy osiedla, jednak miałam ogromny problem z uzyskaniem informacji w tym zakresie, dlatego chciałabym skierować swój wysiłek w kierunku stworzenia szerokiego sprawnego kanału informacyjno -komunikacyjnego na całym obszarze osiedla przy wykorzystaniu strony www. Drugim problemem, jakim chciałabym się zająć na osiedlu to aktywizacja młodzieży. Jestem pracownikiem Dolnośląskiej szkoły Wyższej we Wrocławiu. Jest to uczelnia kształcącą studentów min. w kierunkach Pedagogika i Pedagogika Specjalna. Mój pomysł to, stworzenie ośrodka praktyk studenckich na osiedlu, który spełniałby jednocześnie funkcje świetlicy osiedlowej. Trzecią gałęzią istotną dla mnie jako mieszkanki osiedla to są inwestycje. Niedługo, bo 2012 roku na Euro będziemy gospodarzami mistrzostw piłkarskich. Pojawi się wielu inwestorów, którzy będą chcieli realizować na tym terenie swoje projekty, dlatego wolałabym wiedzieć czy pod moim domem powstanie ośrodek rekreacyjny czy ekskluzywny klub golfowy, do którego nie będą mieli wstępu mieszkańcy osiedla. Ważne dla mnie sa również problemy środowiska.

POZYCJA 4 – Joanna (wybrana na radną)

z okręgu na 2 – Maślice Małe:

pozycja nr 7- MATECKI Bogdan, mieszka na ul. Maślickiej, zainteresowany sprawami obywatelskimi na osiedlu, chciałby inicjować projekty, pomysły dotyczące polepszenia jakości życia , na liście nr 7

pozycja nr 2 – GOMUŁKIEWICZ Mariusz, współzałożyciel Stowarzyszenia Maślice oraz serwisu internetowego osiedla www.maslice.org, zainteresowany sprawami osiedla i jego historią, chciałby utworzyć Młodzieżową radę Osiedla jako organu doradczego rady Osiedla, dokonać informatyzacji działalności Rady Osiedla (informacje o wszystkich uchwałach RO oraz pismach kierowanych do urzędow i inicjatywach Rady muszą znaleźć się na stronie internetowej), współdziałanie z radą Miejską w celu zwiększenia kompetencji RO, wydawanie gazety osiedlowej dostępnej dla każdego mieszkańca osiedla, promocja bezpiecznej komunikacji, inicjowanie spotkań, debat z mieszkańcami w sprawach ważnych dla osiedla

oraz popierana przez Stowarzyszenie

pozycja nr 6 – Katarzyna Mielniczek, mieszka od urodzenia na osiedlu Maślice, pielęgniarka, pracuje na osiedlu, chce zająć się m.in. sprawami dot. szkoły podstawowej, na liście nr 6.

Zwracamy się do wyborców, o głosowanie na wymienionych kandydatów. Ich sylwetkę, to – co chcieliby zrobić dla osiedla, dla mieszkańców – mozesz poznac przychodząc na I DEBATĘ OSIEDLA MAŚLICE w dniu 5 marca 2009 czwartek o godz. 18.oo , w szkole podstawowej nr 26 (ul. Maślicka).

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza