I TURNIEJ PETANQUE na MAŚLICACH…

W dniu dzisiejszym tj. 13 października (piątek!) o godz. 10.oo rozpoczął się I TURNIEJ w GRĘ PETANQUE (popularne bule), w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej. W zawodach startowały drużyny domów DPS z ul. Mącznej, Karmelkowej, Kaletniczej i Rędzińskiej – zarazem pełniącego rolę gaspodarza turnieju.

Jak powiedziała Pani Bożena Tomes, kierownik Zespołu Specjalistów DPS Rędzińska, zawody to pierwsza, ale nie ostatnia próba połączenia zabawy z zawodami – tym razem tylko dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Planowane są kolejne zawody, jak również rozważana próba integracji z osiedlem Maślice (np. w celu wspólnych turniejów). W programie dzisiejszego spotkania, oprócz typowych elementów turniejowych, nie zabrakło przyjemnej muzyki, poczęstunku dla gości oraz kiełbasek z ogniska.

Godz. 10.05 – rozpoczęcie turnieju.

Dodam, że na terenie DPS Rędzińska, na naszym osiedlu Maślice istnieje przepiękny ”bulodrom”, dobrze utrzymany oraz zadbany. Tą formę “rozrywki” wśród mieszkańców DPS rozprapagowała Pani Anna Ślusarska – instruktorka tutejszej placówki DPS. Nad całością zawodów czuwali oraz sędziowali członkowie Stowarzyszenia Petanque z Leśnicy.

Upragniony puchar.

W dzisiejszym turnieju zwycięzyła drużyna DPS Rędzińska! Gratulujemy !!! Najlepsza drużyna turnieju otrzymała specjalny puchar przechodni domów DPS oraz pamiątkowe znaczki.

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza