Przegląd Piosenki Zakazanej w PRL-u

Dnia 3 lutego br. w Gimnazjum nr 2 odbył się “Pierwszy Przegląd Piosenki Zakazanej w PRL-u”. Nasza szkoła również wzięła w nim udział. Tydzień przed przeglądem można było usłyszeć dziewczęce głosy, które dochodziły do szkoły z łącznika. Był to śpiew Uli, Pauliny, Karoliny, Magdy, Andżeliki i Agi.

Konkurs rozpoczął się, a adrenalina rosła z każdym występem. W końcu przyszła kolej na nas. Jako pierwszą piosenkę wykonałyśmy “Mury” Jacka Kaczmarskiego. Drugi utwór, który wybrałyśmy to “Psalm stojących w kolejce” – pieśń Krystyny Prońko.

Gdy Jury udało się na przerwę, aby uzgodnić werdykt, naszą niepewność i skołatane nerwy uciszała swym głosem uczennica naszej szkoły – Monika M., która wystąpiła jak gość Przeglądu.
Wraz z powrotem Jury, nastał czas oczekiwania na ogłoszenie podjętej decyzji i wszystko stało się jasne…Wyśpiewałyśmy pierwszą nagrodę – otrzymałyśmy Grand Prix za piosenkę “Mury”. Drugi utwór też został doceniony i otrzymałyśmy 3 miejsce w kategorii: zespół.
Nie wierzyłyśmy temu, co się stało i byłyśmy bardzo szczęśliwe. Dziewczyny stwierdziły, że najważniejsze jest to, że nie przyniosłyśmy wstydu naszemu Gimnazjum.
Przegląd zakończyło wspólne zaśpiewanie zwycięskiej pieśni…w ten oto sposób runęły mury piosenki zakazanej.

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza