Dzień Fizyka

W naszej szkole obchodzimy również Dzień Fizyka. W latach poprzednich ów dzień odbywał się on pod hasłem “Droga Mleczna” i “Wokół Marsa” – w tym roku naszym tematem była “Ziemia – planeta ludzi”.
Uczniowie przygotowali plakaty, prezentacje multimedialne, liczne scenki, których treść dotyczyła naszej planety oraz konkursy, w których mogli wykazać się przedstawiciele poszczególnych klas.
 
Rozpoczęliśmy Czarem Par – para uczniów z każdej klasy odpowiadała na pytania z przedmiotów ścisłych. Następnie uczniowie rozwiązywali krzyżówkę. Najtrudniejszym zadaniem okazała się jednak fizyczna interpretacja przysłów – trzeba było bowiem odnaleźć fizyczną podstawę interpretacji naszej ziemskiej rzeczywistości.
Następnie mogliśmy zobaczyć różne zadziwiające doświadczenia, które były doskonałą ilustracją dla poznanej przez nas na lekcjach teorii. Jedynie praktyka czyni mistrza!
Niedługo też zostaną wydane w formie książki nasze najlepsze opowiadania fantastyczne, które związane były z Ziemią i kosmosem.
 
W tym momencie warto wspomnieć także o “Lekcjach Fizyki”, które organizuje Uniwersytet Wrocławski. My również byliśmy uczestnikami takich spotkań, a królowało na nich przede wszystkim doświadczenie.
Mogliśmy bowiem zobaczyć takie doświadczenia i eksperymenty, na które nie pozwalają nam szkolne warunki. Uczestnictwo w tym cyklu spotkań pozwoliło nam spojrzeć na fizykę od jeszcze bardziej zadziwiającej strony.

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza