Drzwi Otwarte na budowie wrocławskiego stadionu

Ponad sto metrów utwardzonej ścieżki i platforma widokowa o powierzchni 168,5 m2 zostaną udostępnione wszystkim chętnym do obejrzenia na żywo postępów prac przy budowie wrocławskiego stadionu. Już w najbliższy weekend, tj. w niedzielę 13 września br. na 1000 dni do Euro pracownicy spółki Wrocław 2012 opowiedzą o stadionie i etapach jego budowy.

Każdy odwiedzający będzie miał okazję osobiście ocenić postępy prac i dowiedzieć się niemal wszystkiego o stadionie oraz budowie. Na platformie umieszczone bowiem zostaną tablice informacyjne, które przybliżą etapy powstawania stadionu, opiszą najbliższe otoczenie czy zaprezentują niemal wszystkie jego funkcje na przekroju. Atrakcją będzie obecność pracowników inwestora zastępczego, którzy będą oprowadzać chętnych i opowiadać o stadionie.

Dodatkowo na godziny popołudniowe 12:30-14:30 przewidziano gości specjalnych – piłkarze Śląska Wrocław po raz pierwszy obejrzą swoją przyszłą arenę klubową. Jest to nie lada gratka, bo Śląsk w kolejnym sezonie Ekstraklasy doskonale sobie radzi i pnie się w górę w tabeli rozgrywek.

To pierwsze Drzwi Otwarte na wrocławskim stadionie jednak, jak zapewniają organizatorzy, podobnych imprez będzie już wkrótce więcej. W planach jest uruchomienie stałej ścieżki edukacyjno-widokowej, która dostępna będzie aż do zakończenia budowy.

 

OsiedleMaslice

Archiwa

Losowe artykuły

Czujnik powietrza